Od 27 do 30 kwietnia 2018 r.w Pieszycach odbyła się MAJÓWKA.  Wzięło w niej udział 100 osób z różnych naszych wspólnot: Wschowy, Lubina, Nowej Rudy, Dzierżoniowa, Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Pieszyc oraz z miejscowości, w których nie ma naszej obecności.

Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem: „Wybij się i leć”. i dotykało dwóch obrazów zaproponowanych przez s. Runitę: korzeni (szacunek do przeszłości) i skrzydeł (potrzebie wzięcia życia w swoje ręce). Do tego tematu nawiązywały codzienne słówka, spotkania formacyjne w grupach oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Drugim tematem, który przewijał się to motyw maryjny związany z 150 rocznicą poświecenia Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie.Podczas warsztatów młodzi wykonali sztandarki maryjne a w niedzielny wieczór zorganizowali nabożeństwo różańcowe. Utworzone zostało też wydarzenie na Facebooku „Dycha dla Mamy” zachęcające do duchowego przygotowania do tego jubileuszu.

Warto jeszcze podkreślić, iż niedziela była dniem, w których włączyliśmy się w ogólnopolską inicjatywę „Sztafeta Młodych” czyli modlitwę za Synod biskupów. Był to 27 dzień sztafety.

Oto kilka fotek z tego spotkania; źródło Facebook