W sobotę, 11 maja 2024, w oratorium przy Wspólnocie Św. Rodziny we Wrocławiu miała miejsce niecodzienna wyprawa. Po tych samych ścieżkach w poniedziełek 13 maja wyruszyły przedszkolaki. Jak pisze siostra Monika Kanafa:

„Po śladach Mian” – to temat projektu edukacyjnego w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wrocławiu, jak również gra terenowa, do której zostały zaproszone – przez św. Marię Dominikę Mazzarello specjalnym listem – dzieci przedszkolne oraz z oratorium sióstr salezjanek we Wrocławiu.

Po obejrzeniu fragmentów filmu „Main. Dom szczęścia” dzieci z Oratorium wyruszyły w trasę według zakodowanej mapy. Natomiast 13 maja, po krótkim wprowadzeniu, tą samą trasą grupami poruszały się dzieci przedszkolne. Mapa prowadziła przez miejsca bardzo bliskie Main: Mornese, Valponasca, Roverno i Kollegium, a metą było Mornese – Kościół. Na każdym miejscu postojowym uczestnicy gry znaleźli list od włoskiej przewodniczki i zadanie do wykonania, m.in. przechodzenie przez rzekę po kamieniach, szycie serca, noszenie wody. Po ich wykonaniu każdy gracz otrzymał pieczątkę na swojej karcie – stopce. Na koniec gry Main zaprosiła do modlitwy „Zdrowaś Maryjo” i na niespodziankę: lody i bańki mydlane.

We wtorek, 14 maja 2024 w ramach projektu zostało poprowadzone „słówko” o św. Marii Dominice Mazzarello, w starszych grupach przez siostrę Elżbietę Nieplę – dyrektora przedszkola, a w młodszych grupach przez siostrę Iwonę Witek.

„Radość jest znakiem serca, które bardzo kocha Boga” – św. Maria Dominika Mazzarello