W sobotę 13 października 2018 roku we Wschowie, dwie Siostry Salezjanki: s. Urszula Taborek i s. Jadwiga Rakoczy po okresie Junioratu, który trwa przez cały okres ślubów czasowych złożyły wieczysta profesję. „Córka Maryi Wspomożycielki w radosnej pewności wezwania do uczestnictwa w wychowawczej misji Zgromadzenia, kościelnym aktem profesji wieczystej oświadcza publicznie, że chce oddać się w sposób nieodwołalny Bogu na służbę braciom, według planu Zbawiciela.”(Konst. CMW, art. 99)

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 w kościele p.w. św. Stanisława biskupa i męczennika we Wschowie. Siostry wieczystki razem z s. Inspektorką Anną Świątek, s. Teresą Staszewską i s. Anną Jaskółką oraz liczną rzeszą kapłanów procesjonalnie przeszły do ołtarza, gdzie przy dźwiękach pięknego śpiewu zespołu muzycznego rozpoczęła się Msza św.

Przewodniczył jej ks. Ryszard Jeleń, Salezjanin. On również wygłosił homilię, w której m.in. mówił, że dzisiaj tak trudno młodemu człowiekowi zdecydować się pójść za Chrystusem tak na całego, do końca, a Bóg chce, aby Mu oddać wszystko, bez reszty, na zawsze. Każdego dnia ludzie, którzy poświęcili się Bogu powinni być Jego świadkami we współczesnym świecie. Habit jest znakiem, który mówi bez słów. Ci, którzy go noszą winni być znakiem sprzeciwu wobec tego, co niesie dzisiejszy świat. Każdego dnia trzeba mówić Bogu „TAK”. W tej wędrówce przez życie każdego dnia stoi przy nas Maryja ze swoim „Fiat” i „Magnificat”. Bóg też jest z nami, nie opuszcza nas, a najbliżej jest wtedy, gdy są trudności. W życiu nie będzie łatwo, bo jak jest łatwo, to człowiek jest słaby duchowo. Niech Bóg podnosi poprzeczkę waszego powołania, a wy znajdujcie w Nim siłę, aby na to wezwanie Boże odpowiedzieć. Bądźcie zawsze pełne radości, pomimo, że będą nieraz łzy osamotnienia, opuszczenia, niezrozumienia. Niech pokój Boży stale wam towarzyszy…

S.Urszula Taborek i s. Jadwiga Rakoczy w czasie Eucharystii w obecności licznie zgromadzonych Sióstr, rodziny, młodzieży, dzieci, przedstawicieli Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, sympatyków Rodziny Salezjańskiej i wiernych złożyły profesję wieczystą. Gestem położenia rak na ołtarzu oraz słowami „Przyjmij mnie Panie według Twego słowa, a będę miała życie w Tobie” potwierdziły wybór Chrystusa jako swojego Oblubieńca na wieki. Niech radość i wdzięczność tego dnia będzie złączona ze stałą modlitwą za s. Jadwigę i Urszulę, by przeżywały swoje życie jako piękną przygodę dla Chrystusa i młodych.

Po Mszy św. był wspólny poczęstunek we „Wschowiance”.

Na ręce s. Bernadety Lewek – dyrektorki wspólnoty wyrazy wdzięczności za radosny trud przygotowania tej pięknej uroczystości dla wszystkich, którzy się przyczynili do jej uświetnienia.

 

s. Maria Hrynczyszyn

 

 

foto: s.Maria Hrynczyszyn