21 listopada 2018 roku odbyło się XIV Święto Muzyki – Cecylka w ostrowskiej Synagodze. Zaprezentowali się zarówno wokaliści, chór szkolny, jak i instrumentaliści ze szkoły podstawowej i liceum Sióstr Salezjanek.

Koncert przygotowali Pani Agnieszka Wielebska i Pan Gerard Czaja. Prowadzącym był Michał Rybka – uczeń klasy maturalnej liceum.

Jak co roku „Cecylka” miała przesłanie charytatywne – tym razem wsparcie finansowe dla 3-letniej Zosi Kujawiak, oczekującej na operację serca w klinice w Munster, w Niemczech. Za przeprowadzenie zbiórki na ten cel odpowiedzialny był samorząd klas 7, 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Koordynatorem akcji „Uratujmy serduszko Zosi” była Pani Bogusia Jędrzejak. Dodatkowo podczas koncertu rozprowadzane były serduszka wykonywane wcześniej przez uczniów i nauczycieli w ramach akcji.

Poziom koncertu był bardzo wysoki, co podkreśliła siostra dyrektor Renata Hałapacz dziękując dzieciom i młodzieży za zaangażowanie. Na koniec głos zabrała obecna na koncercie babcia małej Zosi pani Jolanta Droszcz, dziękując szkole za wsparcie dla Zosi oraz piękny występ.

(źródło:Facebook – s. Renata Hałapacz)