Siostry Salezjanki z Połczyna-Zdroju w bieżącym roku formacyjno-duszpasterskim podjęły inicjatywę wyjścia na peryferie miasta, aby dzieciom i ludziom młodym, z którymi nie spotykają się na co dzień zanieść Jezusa i ducha salezjańskiego.

Pierwszym miejscem stała się Szkoła Podstawowa im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Bolkowie, oddalonym 15 km od Połczyna-Zdroju. Dzięki otwartości Pani Dyrektor, w dniach 13 i 16 listopada 2018 r. siostry spotkały się z uczniami, by poprzez pogadankę o św. Janie Bosko, św. Marii Dominice Mazzarello, Dominiku Savio i Laurze Vicuna, młodzi ludzie poznali bliżej charyzmat salezjański. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć radości salezjańskiej poprzez śpiew i tańce a także zabawy integracyjne, w które młodzi chętnie się włączali. Na koniec spotkania, drobne niespodzianki zauroczyły serca wszystkich uczniów.

Ziarno, choć niewielkie, rzucone w żyzną ziemię, niech na większą chwałę Bożą wyda stokrotny owoc w sercach spotkanych młodych ludzi, a Siostry z pełnym zapałem wyruszą na inne peryferie…