Dnia 3 października 2020 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, dzieci i młodzież ze scholi i grupy ministrantów ze Środy Śląskiej wraz z siostrami salezjankami – s. Jadwigą i s. Magdaleną oraz niektórymi rodzicami, wyruszyli w drogę, by odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach, a następnie wspiąć się na Ślężę (718 n.p.m.).

W czasie wspólnej modlitwy przed cudownym obrazem dziękowaliśmy za wspólnie przeżyty rok i zaangażowanie w życie obu parafii oraz zawierzaliśmy Maryi wszystkie osoby bliskie naszemu sercu. Modliliśmy się o ustanie pandemii oraz o zdrowie dla chorych.

Kolejnym punktem była wspinaczka na Ślęże, na której zwiedziliśmy Kościół NMP, podziemia oraz weszliśmy na wieżę widokową. Następnie chwila wspólnej zabawy i ekstremalne zejście niebieskim szlakiem.

Nikt nie miał wątpliwości, że ten piękny, słoneczny, pełen radości i bogaty w różne niespodzianki dzień przygotowała nam Maryja. Dodatkową ogromną pomocą było dofinansowanie ze strony Gminy Środa Śląska za co z serca dziękujemy i już czekamy na kolejną wyprawę:)