Ongi etorri! Bienvenida! Welcome! Witajcie! W środę 19 września 2018 roku grupa hiszpańska wraz z opiekunami: p. Unai i p.Koldo wylądowała szczęśliwie na lotnisku we Wrocławiu w samo południe! Powitali ją uczniowie z Zespołu Szkól Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego goszczący wraz z nauczycielkami p. Eweliną Ludwiczak i p.Zofią Szafałowicz. Popołudnie było czasem na zwiedzanie miasta. Wieczorem goście dotarli do Ostrowa.

Polsko – hiszpańską przygodę rozpoczęło uroczyste powitanie gości w szkole następnego dnia o godz. 8.15 w sali teatralnej. W języku angielskim przywitała ich Pani Ewelina Ludwiczak oraz Idalia Walkowiak (kl. 1b LO). W krótkim programie artystycznym wystąpiła Agnieszka Śniegowska – uczestniczka wymiany z 2014 roku. Pokazano także prezentacje o Barakaldo, którą omówili Inigo i Kevin. Nie zabrakło przemówień przedstawiciela grupy hiszpańskiej Pana Unai. Na zakończenie uroczystego powitania przemówiła Siostra Dyrektor Renata Hałapacz oraz wręczono upominki.

Następnie goście zwiedzili szkołę i wzięli udział w pierwszych integracyjnych zadaniach projektowych, które poprowadziła Pani Ewelina Ludwiczak. Kolejny blok tematyczny dotyczył sportów – polskich i hiszpańskich. Młodzież zaprezentowała postaci największych sportowców. O godz. 12.55 lekcję języka polskiego przeprowadziła Pani Iwona Wrześniacka, a euskara (języka Basków) Panowie z Hiszpanii. W godzinach popołudniowych młodzież wraz z opiekunami spotkała się na grillu w szkole. Były także rozgrywki sportowe. Oprócz zajęć w szkole są przewidziane rożne wycieczki i atrakcje. Grupa z Hiszpanii będzie w Polsce do 25 września 2018 roku.

Życzymy gościom wspaniałego pobytu w Polsce i wielu pięknych niezapomnianych wrażeń!

 

 

(źródło: Facebook – Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim)