Młodzież z całej Polski 2 czerwca, po raz dwudziesty drugi spotkała się na Polach Lednickich. Wśród uczestników nie zabrakło młodzieży z naszej parafii św. Jana Bosko, pod czujnym okiem ks. Proboszcza Mariusza Wencławka i Siostry Bożeny Salij, która przygotowała grupę 20 osobową tancerzy.

Hasłem, które organizatorzy  wybrali dla tegorocznego spotkania było: „Jestem”. Jestem istotą najważniejszą, najbardziej ukochaną dla Boga. “Jestem” – drogi w Bożych oczach, nabieram wartości, bo Bóg mnie miłuje.

W tym roku na Lednicy był niezwykły gość pan Andrzej Duda, Prezydent Polski. W swoim przemówieniu zaznaczył, jak ważna także dla polskiej młodzieży jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwrócił uwagę na to, iż ważnym elementem w tym procesie była chrześcijańska tożsamość Polaków.

Prezydent ofiarował w prezencie organizatorom spotkania i zgromadzonej na Lednicy młodzieży kopię pierwszego spisanego w języku polskim tekstu „Bogurodzicy”, polskiej pieśni maryjnej. Każdy z uczestników dostał od Prezydenta Andrzeja Dudy polską flagę. Na Polach Lednickich było 85 tysięcy młodych, którzy na hasło podnosili flagi do góry. Widok nieziemski, przeżycia niezapomniane. Wśród lednickich prezentów znalazło się także „Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia”, które według duszpasterzy lednickich miało posłużyć do spotkania z Bożym spojrzeniem. „Tylko przeglądając się w obliczu Pana Jezusa, odkrywamy jacy naprawdę jesteśmy. Prawdziwe spojrzenie na siebie i innych owocuje przemianą, której znakiem jest symbol tegorocznego Spotkania. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach, będziemy ten zachwyt przekazywać innym. Staniemy się bezinteresownym darem dla innych”. Niech tak się stanie!

Całodniowe czuwanie zakończyło przejście każdego z uczestników przez Bramę Rybę. Ponad 85 tysięcy młodych ludzi z całego świata, uczestniczących w spotkaniach młodych pokazało, jak żywy, radosny i piękny może być Kościół w Polsce.