We wtorek, 12 marca, w klimacie bliskości Świąt Wielkanocnych, dzieci z grupy „Tygryski” z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek we Wschowie, wystawiły Misterium Męki Pańskiej w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

«Napełnieni łaskami i pełni nadziei, mamy wciąż w pamięci szczególny czas Świąt Wielkiej Nocy. Zmartwychwstanie Jezusa dokonuje się każdego dnia w naszych sercach! […]
Dzieci z grupy „Tygryski” z naszego przedszkola, wystawiły Misterium Męki Pańskiej w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie  Na specjalne zaproszenie przybyły dzieci ze wschowskich przedszkoli jak również przedstawiciele różnych instytucji. W godzinach popołudniowych przybyli również rodzice, dziadkowie i pracownicy naszego przedszkola. Wymowna sceneria, gra świateł, odpowiednia oprawa muzyczna, piękne stroje, a przede wszystkim niezwykła gra aktorska dzieci wywarły na widzach ogromne wrażenie. Wszyscy zaproszeni goście nie kryli wzruszenia i nie szczędzili słów podziwu dla powagi i profesjonalizmu dzieci. Wielkie gratulacje składamy Paniom, które podjęły się trudu przygotowania dzieci do odegrania Misterium».

zdjęcia i tekst: Patrycja Majkut