,,Szlakiem Jana Pawła II” wybrały się przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek ze Wschowy z grupy „Biedronki” na pielgrzymko -wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik w dniach 16 – 17 czerwca 2023 r. Dzieci wraz z rodzicami, nauczycielkami i siostrami mogły poznać piękne miejsca związane z życiem św. Jana Pawła II.

W Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyły w Eucharystii, powierzając Kalwaryjskiej Wspomożycielce swoje rodziny, całe przedszkole, siostry i panie. Przemierzały dróżki Kalwaryjskie, modląc się przy poszczególnych stacjach, uczestniczyły w apelu Maryjnym i zasłonięciu obrazu. Śpiewały i dziękowały Maryi za wielkiego Polaka św. Jana Pawła II.

Na drugi dzień dzieci zwiedziły Muzeum Papieskie. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawki małego Lolka, w tym szmaciana piłka, którą mogły dotknąć i pooglądać. Następnie po pięknych wrażeniach był czas na przejazd kolejką papieską, czas na kremówki i lody.

Kolejnym etapem wędrówki były Łagiewniki, modlitwa przed Jezusem Miłosiernym i ucałowania relikwii św. s. Faustyny. Zostawiło to w sercach dzieci i rodziców niezapomniane chwile. W powrotnej drodze dzieci zobaczyła z oddali piękny okazały Wawel, Kopiec Kościuszki i lotnisko Balice.

Moc pięknych, niezapomnianych wrażeń pozostanie w sercach małych przedszkolaków.

s. Lucyna Bieńkowska