W dniach 13 – 17 maja 2024 r., uczniowie klasy I B Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu uczestniczyli w Zielonej Szkole zorganizowanej przez siostrę Małgorzatę Pieprzyk – wychowawcę klasy, która tak wspomina to wydarzenie:

«Pobyt dzieci w Salezjańskim Ośrodku Rekreacyjno – Wypoczynkowym w Marianówce był czasem odpoczynku bogatego w różne atrakcje, a zajęcia edukacyjne połączone z przygodą były interesujące i kreatywne. Był to również czas rozbudzania w dzieciach i rozwijania różnorodnych zainteresowań, a także okazja do rówieśniczej integracji.
Uczniowie byli w Międzygórzu w „Ogrodzie Bajek”, w Sanktuarium „Maria Śnieżna” na Górze Iglicznej. Uczestniczyli w wyprawie nad wodospad „Wilczki”.
Były też interesujące zajęcia edukacyjne metodą projektu: „W górach”, „W lesie iglastym” i „Zwierzęta, które żyją blisko nas”. Dzieci, idąc na Górę Igliczną uczestniczyły w Grze terenowej „Zakoleguj się z nauką”. W drodze powrotnej do Wrocławia były w Zagrodzie Pasternak – Sery Lutomierskie, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Warzenie sera na wesoło”.
Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach edukacyjnych, integracyjnych, w zajęciach kreatywnych (dla chętnych) „Sznurek i koralik”, olimpiadzie sportowej, grach i zabawach matematycznych i teleturnieju „Ja to wiem”.
W czasie wolnym dzieci korzystały z boiska przy Salezjańskim Ośrodku Rekreacyjno – Wypoczynkowym. Przed udaniem się na spoczynek nie zabrakło pogodnych wieczorów: „zapoznajmy się raz jeszcze”, dyskoteka, zabawy integracyjne, ciekawy film i „Tombola”.
Każdego dnia dzieci uczestniczyły w Nabożeństwie ku czci Matki Bożej, dzień kończyliśmy „Słówkiem na dobranoc” i krótką modlitwą, a 14 maja wszystkie dzieci uczestniczyły w Mszy św. odprawionej w intencji ich rodzin.
Uśmiech na twarzach dzieci jest potwierdzeniem, że podczas Zielonej Szkoły było aktywnie i wesoło – jak na wakacjach!»

zdjęcia i tekst: s.Małgorzata Pieprzyk