„Stworzeni, by wielbić!” Pod takim hasłem odbyły się I warsztaty muzyczno – liturgiczne. Miały one miejsce w Szkole Sióstr Salezjanek we Wrocławiu w dniach 20-21 października i zgromadziły 130 osób.

Sekcja wokalna, instrumentalna i taneczna – w takich grupach pracowali młodzi artyści z 10 wspólnot naszej Inspektorii. Przygotowali 6 utworów i części stałe Mszy Świętej. Nie zabrakło czasu na integrację, zabawę i zawiązywanie nowych znajomości. Sekcję taneczną poprowadziła Diakonia Modlitwy Tańcem przy wspólnocie Mocnych Duchu z Łodzi; grupę wokalną s. Elżbieta Młynarczyk oraz s. Aleksandra Sys; instrumentalną s. Angelika Piechocka i pani Dagmara. Warsztaty zakończyła Msza Święta w kościele św. Doroty i św. Wacława, w czasie której nad uczestnikami została odmówiona modlitwa posłania, by mieli odwagę i moc Ducha Świętego do głoszenia Jezusa Chrystusa w swoich środowiskach.

Swój wkład w tworzenie warsztatów miało wiele sióstr, Salezjanki Współpracownice oraz wolontariusze. Cieszyliśmy się obecnością ks. Adama  – salezjanina i jesteśmy wdzięczni każdemu, kto wspomógł nas w organizacji warsztatów. Ufamy, że warsztaty wejdę na stałe do kalendarza wydarzeń naszej Inspektorii.

s. Aleksandra Sys FMA