30 listopada 2023 r., w Niepublicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu, został zorganizowany międzyszkolny konkurs dla uczniów klas II o bezpieczeństwie: „BEZPIECZNY SZKOLNIAK”. Współorganizatorem tego wydarzenia był Komisariat Policji Wrocław Stare-Miasto.

Jak pisze siostra Małgorzata Pieprzyk:

„W konkursie uczestniczyło 15 dzieci wraz z wychowawcami. Uczestniczyły dzieci z naszej szkoły i gościliśmy uczniów z czterech wrocławskich szkół podstawowych:
– z Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej DON BOSCO we Wrocławiu,
– ze Szkoły Podstawowej nr 30,
– ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Dąbrowskiej,
– z Katolickiej Szkoły Podstawowej we Wrocławiu.

Konkurs rozpoczął się o godz. 9.30. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania 9 zadań, w tym 3 indywidualne i 6 zespołowych. Wiedzę i umiejętności dzieci oceniało Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele Komisariatu Policji Wrocław Stare-Miasto.

Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole i w ruchu drogowym oraz wieloma umiejętnościami praktycznymi, które stosowane na co dzień pozwalają wszystkim czuć się bezpiecznie.

Przebieg konkursu został uświetniony prezentacją zawodu policjanta. Spotkanie to miało także na celu integrację zespołów dzieci uczących się w tym samym mieście.

Słowa podziękowania należą się wychowawcom i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzieci do konkursu, a także siostrze Renacie Marchewce, Dyrektorowi naszej szkoły i Państwu Katarzynie i Tomaszowi Ordyniec, dzięki którym dzieci mogły otrzymać piękne nagrody”.

fot. siostra Małgorzata Pieprzyk, Małgorzata Adamska-Lech