W dniach 17-24 lipca br. dzieci i młodzież z Grabowa nad Prosną z s. Grażyną Podpora i młodzież ze Szczecina z s. Teresą Manicką uczestniczyli w koloniach w nadmorskiej Wisełce. Towarzyszyli im wychowawcy kolonijni: Dominik ze Wschowy i Dorota ze Szczecina.
Z relacji uczestników:
„Młodzi podczas tych kilku dnia wakacyjnego wypoczynku mieli okazję poznać się wzajemnie, nawiązać nowe relacje, a także poznać salezjańskich świętych, wspólnie się modlić pogłębiając i umacniając swoją wiarę, a także dzielić się swoimi talentami i umiejętnościami wzajemnie się ubogacając.
Wakacyjna przygoda w stylu salezjańskim pozwoliła poznać nowe miejsca, wypróbować swoich sił w parku linowym, poznać różne gatunki ryb w Oceanarium w Międzyzdrojach i doświadczyć realnego spotkania z papugami w Papugarni. Na koniec – miło spędzony czas w Parku Rozrywki.
Mimo tego, że nie było upalnej pogody, uczestnicy kolonii mieli okazję kąpać się w morzu i popływać rowerami wodnymi na jeziorze w Wisełce.
Wśród wielu atrakcji były różne zabawy, dyskoteka, ognisko oraz odkrywanie swoich talentów i prezentowanie ich podczas kolonijnego konkursu „Mam talent”.
Kolonie w Wisełce były dla wszystkich wyjątkowym doświadczeniem, które na długo pozostanie w sercu i pamięci!!!
Przede wszystkim był to czas gdzie każdego dnia doświadczało się wiele znaków miłującej obecności Boga i opieki Maryi Wspomożycielki oraz św. Józefa – patrona kolonii! „
s.Grażyna Podpora