Wakacje – czas urlopów, wypoczynku, regeneracji sił; czas, którego jest znacznie więcej niż w ciągu roku szkolnego. Wakacje, to czas na robienie tego, czego nie mogliśmy zrobić w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy pracy, nauki. To czas spotykania się  z tymi, których dawno nie odwiedzaliśmy, a którzy z tęsknotą czekają na nasze odwiedziny. Wakacje, to czas, kiedy możemy więcej czasu przeznaczyć na wyjazdy; możemy odkrywać nowe nieznane dotąd zakątki Polski i świata  – zachwycać się nimi i dziękować Stwórcy za dzieło stworzenia.

Ale wakacje, to też czas na zrobienie generalnego porządku w swojej duszy. To możliwość poświęcenia większej ilości czasu na systematyczną modlitwę, Mszę św., dobrą lekturę pogłębiającą nasze wnętrze.

Życzymy wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę internetową: dużo radości i bezpiecznego przeżywania tego czasu, pięknej pogody, realizacji wszystkich planów i zamierzeń wakacyjnych, wielu zachwytów nad dziełem stworzenia oraz spotykania Boga na Eucharystii.

W czasie wakacji nie zapomnij o nr telefonów w swojej komórce: do bliskich; na policję 997; pogotowie 999, straż 998.

Nad wodą zachowaj rozsądek, uważaj z alkoholem, pilnuj swoich dokumentów, poinformuj bliskich gdzie jedziesz i uważaj na przygodne znajomości.

Wspaniale wykorzystany czas wakacji pozwoli nam ze zdwojona energią powrócić do swoich obowiązków, zadań, a także inaczej spojrzeć na rzeczywistość nas otaczająca. Czas wypoczynku jest więc bardzo potrzebny.

Niech Bóg prowadzi Cię bezpiecznie po wakacyjnych szklakach!!!

s. Maria Hrynczyszyn

p.s. Nie zapomnij podziękować Bogu za ostatni rok nauki i pracy, za to, że On był przy Tobie i za nowe doświadczenia, za nowych wspaniałych ludzi, za przyjaciół, rodziców, nauczycieli, katechetów…