Apel Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych (UISG) w odpowiedzi na globalny kryzys w związku z koronawirusem.

Aby odpowiedzieć na światowy kryzys związany z koronawirusem, siostra Jolanta Kafka RMI, przewodnicząca Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych (UISG), wysłała wiadomość zapraszającą zgromadzenia zakonne z całego świata do świętowania dnia modlitwy i solidarności w niedzielę 22 marca 2020 r. szczególnie za chorych, lekarzy i pielęgniarki.

«To jest moment, w którym każdy z nas jest wezwany do solidarnego reagowania na światowy kryzys koronawirusowy w stosunku do innych, szczególnie osób najbardziej narażonych i najbardziej zagrożonych. Nadszedł czas, aby postępować zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia i naszych rządów.

To szczególny czas na modlitwę i świadectwo, poprzez konkretną solidarność i świadomość, naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem. Ten niezwykły czas oferuje możliwość dla hojności i wyrażania wdzięczności, zwłaszcza wobec tych, którzy są na czele opieki nad chorymi, zaangażowanych w projekty badawcze, w celu znalezienia środków zaradczych i tych, którzy pracują w służbach publicznych. Bez względu na to, kim są i gdzie są, muszą wiedzieć, że są w myślach i modlitwach zakonnic na całym świecie.

W związku z tym zapraszamy wszystkie zgromadzenia członkowskie UISG do celebrowania dnia solidarności i modlitwy na całym świecie w niedzielę 22 marca, szczególnie dla wszystkich osób bezpośrednio dotkniętych tym problemem ”.(Siostra Jolanta Kafka RMI, przewodnicząca UISG).

( źródło: https://www.cgfmanet.org/infosfera/chiesa/giornata-di-solidarieta-e-di-preghiera/ )