Dnia  12 listopada 2018 roku, w  Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbyło się rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego dla przedszkoli diecezji kaliskiej pt. „Święty Józef Kaliski oczami dziecka”, zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną.

Na konkurs wpłynęło 78 prac z 31 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych diecezji. Dziewczynki z grupy „Przyjaciele Main i Janka” z Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Grabowie pod kierunkiem s. Magdaleny Mańkowskiej uczciły św. Józefa wierszem i piosenką religijną opisującą życie św. Józefa.

Wręczenia nagród i dyplomów dokonał ks. Jarosław Powąska – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, ks. Michał Świgoniak – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP przy Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu oraz s. Monika Kanafa – dyrektor Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną.

Na koniec wszyscy laureaci ze swoimi nauczycielami i rodzinami stanęli do wspólnego zdjęcia. Całość spotkania przebiegła w radosnej atmosferze w bliskości Cudownego Obrazu Św. Józefa Kaliskiego.

Bożena Kulig

Foto : Lidia Geppert