31 października 2017 w Lubinie dzień minął wśród świętych.  Od rana  uczniowie  z  klas I i III  z Zespołu Szkół Sportowych zostali zaproszeni na  Bal Wszystkich Świętych do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bal prowadziła młodzież z Liceum Salezjańskiego wraz z ks. Mariuszem Jeżewiczem. Dzieci  w różnych przebraniach  śpiewały, klaskały i prezentowały znajomość bardzo różnych świętych. Najczęstszymi świętymi była św. Jadwiga, św. Franciszek, święci salezjańscy, ale i św. Kazimierz i wielu innych.

Popołudniu odbył się Korowód Wszystkich Świętych dla chętnych  z całego Lubina. Uroczystość rozpoczęła się w kościele modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, a następnie wszyscy  wyruszyli do Galerii Cuprum  Areny.

W czasie drogi spotkaliśmy świętych: św. Marię Dominikę Mazzarello, św. Maksymiliana Marię Kolbe, bł. Laurę Vicunę i św. J.  Sarkandra. Święci w kilku zdaniach opowiedzieli o sobie i dlaczego warto być świętym.  W Galerii rozpoczął się bal. Dzieci tańczyły, śpiewały piosenki z pokazywaniem różnych gestów do tekstu śpiewanej piosenki. W trakcie zabawy odbył się konkurs na najładniejszy strój, a także uczestnicy mieli możliwość wykazać się zdolnościami plastycznymi.

Bal zakończył się uwielbieniem Pana Jezusa, bo co robią święci w niebie? Wpatrują się w Oblicze Boga i śpiewają na Jego chwałę. Święci  już dotarli do nieba, a my wielkimi drogami się do niego zbliżamy. Jezus w naszej duszy, to niebo!

s. Danuta Kowal