W całej Polsce 14 października 2018 roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbył się XVIII Dzień Papieski.  Z tej okazji stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zorganizowali przy parafii p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie miasteczko rodzinne. Kiermasz pysznych, domowych ciast, zabawa fantowa, malowanie twarzy, to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zwierzątka powstające z balonów, które pieczołowicie skręcali Kamil i Adrian.

Każde z dzieci za wykonanie trzech zadań – rzutu piłeczką do celu, wypełnienia kolorowanki, oraz odgadnięcia prostej zagadki, otrzymywało od stypendystów mały upominek. Całość imprezy koordynowała s. Bożena Salij.  Na zakończenie mini festynu Siostry Salezjanki zaprosiły studentów na obiad, podczas którego nie zabrakło także dobrego humoru.

W samą rocznicę wyboru naszego Ojca św. 16 października w parafii był odprawiony różaniec z rozważaniami Jana Pawła II. Przy śpiewie Barki, światełek, prezentacji ze zdjęciami świętego czuło się uroczystą i podniosłą atmosferę. Samych dzieci i młodzieży było około 100 osób.

Po wyjściu z kościoła czekały na dzieci miłe niespodzianki: każdy otrzymał balonika, krówkę z logo Fundacji DNT,  a dzieci ubrane na żółto otrzymały silikonową opaskę. Podczas zabawy panowała iście rodzinna atmosfera. Na koniec „przesłaliśmy do nieba” promyki radości.

Wieczorem o godz.20:00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II studenci z Fundacji DNT z s. Bożeną wzięli czynny udział w Wieczornicy dla całego miasta. To były bardzo pracowite i radosne dni.