Dnia 2 na 3 czerwca 2018 r.odbyło się spotkanie młodych na Lednicy. Wzięły w nim czynny udział również siostry Salezjanki z młodzieżą. Spotkanie to, które co roku przyciąga rzesze młodych i nie tylko odbywało się pod hasłem „Jestem”. Było to już 22. Spotkanie Młodych na Lednicy.

W tym roku było ono połączone z dziękczynieniem za 100 lat niepodległości Polski. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda uświetnił to spotkanie swoją obecnością oraz przekazał dla uczestników lednickiego spotkania polskie flagi i najstarszy rękopis pieśni „Bogurodzica”.  Papież Franciszek przesłał również specjalne pozdrowienia dla wszystkich uczestników. Papież poprosił młodych Polaków aby świętując na Lednicy stulecie odzyskania niepodległości Ojczyzny, ucałowali polską ziemię także w jego imieniu. Gest ten czynił zawsze Jan Paweł II, kiedy przybywał do ojczyzny.

Symbolem, który otrzymali uczestnicy tegorocznego spotkania było zwierciadło z wygrawerowanym wizerunek Pana Jezusa, dzięki czemu, jak mówią organizatorzy, można będzie spojrzeć w oczy Jezusa, ale też zobaczyć siebie w Bożych oczach.

Przed północą Pola Lednickie wyciszyły się i rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Był to moment przygotowania młodzieży do aktu wyboru Chrystusa jako Pana swojego życia. Przejście przez Bramę Rybę, które zakończyło lednickie spotkanie.

 

 

(foto: m.in.Facebook, KPRP – J.Szymczuk)