W dniu 16 września 2023 r., (tj. sobota) w Skrzatuszu przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodych pod hasłem „OCHRZCZENI MIŁOŚCIĄ”. Spotkanie animowane przez ks. Rafała Jarosiewicza, rozpoczęło się uroczystym wniesieniem piety Matki Bożej Bolesnej do namiotu spotkania i powitaniem Młodzieży przez ks. bp Zbigniewa Zielińskiego. Następnie wspólnotę ok 3 000 młodych z diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, zjednoczył koncert ks. Jakuba Bartczaka. Kolejnym punktem spotkania było nabożeństwo pogłębiające świadomość chrztu świętego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w namiocie, które zostało poprowadzone przez ks. bp senior Edward Dajczaka.

Po intensywnym czasie modlitwy i refleksji, młodzież mogła skorzystać z ciepłego posiłku i uczestniczyć w tańcach integracyjnych prowadzonych przez diakonię muzyczną.

Wydarzeniem kulminacyjnym była Eucharystia, która rozpoczęła się o godz. 18:30, a zakończyła serdecznymi podziękowaniami dla organizatorów spotkania i błogosławieństwem młodych, na ich codzienność w przeżywaniu wielkiego daru chrztu jako znaku szczególnej miłości Boga.

W spotkaniu uczestniczyły także s. Dorota Grzywacz z młodzieżą z Piły, oraz s. Elżbieta Młynarczyk i s. Anna Biała z grupą młodzieży z Połczyna Zdroju.

s. Anna Biała FMA