W dniach 20-21 maja 2017 roku Siostry z pleszewskiej wspólnoty: s. Katarzyna Okrzejska i s. Grażyna Podpora razem z dziećmi i Animatorami z Salezjańskiego Oratorium Radosnym być, udały się na wycieczkę do Złotego Stoku i Kłodzka. Było to wyjazd podsumowujący całoroczną pracę formacyjno-edukacyjną w Oratorium.

Zaraz po przyjeździe do Złotego Stoku skierowaliśmy nasze kroki się do podziemnych tuneli, aby zwiedzić Kopalnie Złota. Następnie po smacznym obiedzie, dzieląc się na dwie grupy każdy z uczestników miał okazję samodzielnie wypłukać „gródki złota” nad strumykiem oraz wspinać się po ściance wspinaczkowej, co było dla każdego wielkim szczytem odwagi.

Na koniec udaliśmy się do Średniowiecznego Parku Techniki, gdzie oprócz zapoznania z działaniem takich urządzeń jak kierat, dźwignie, studnie, wiatraki itd., mieliśmy niesamowitą okazję przejść labirynt strachu i spotkać średniowiecznego kata. Wieczorem natomiast po rekreacji na trampolinach rozegraliśmy grę pod hasłem „Gorączka złota”, w której za wypełnione zadania edukacyjne oraz potyczki sportowe grupy gromadziły sztabki złota.

Drugi dzień obejmował wizytę w Twierdzy Kłodzkiej, gdzie zwiedziliśmy labirynty Twierdzy. Tam czekały nas nie lada przeszkody do pokonania – przejście chodnikami o szerokości 60 cm oraz wysokości 170 cm, 150 cm i 1 metra. Wszyscy spisali się wspaniale nie poddając się trudnościom.

Druga część zwiedzania Twierdzy Kłodzkiej obejmowała już bardziej rekreacyjny spacer po naziemnej części twierdzy, gdzie mogliśmy podziwiać w blasku słońca przepiękną panoramę Kłodzka i okolic.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za tworzenie miłej, przyjacielskiej, radosnej atmosfery. Dziękujemy również Fundacji Banko PKO BP za owocną współpracę i wsparcie finansowe. Dzięki temu nasz wyjazd mógł się odbyć.

s. Katarzyna Okrzejska