Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna na Jasną Górę odbyła się w dniach 31 lipca – 14 sierpnia 2019. Wzięły w niej udział Siostry Salezjanki z Inspektorii Wrocławskiej: s. Alicja Wojtuń, s. Urszula Wojdak, s. Justyna Wijata, s. Marta Napora i pod koniec s. Teresa Matyja – misjonarka. Była z także młodzież z Pleszewa i Ostrowa Wielkopolskiego. Razem z księżmi i klerykami salezjańskimi oraz młodzieżą z różnych stron Polski w sumie dotarło do Matki Bożej Częstochowskiej ok 150 osób.

Przez ponad dwa tygodnie grupa przeszła prawie 400 km. Siostry Salezjanki niosły intencje całej Inspektorii Wrocławskiej. Był to piękny czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem w radości salezjańskiej.

Każda z Sióstr doświadczyła również wielkiej troski Opatrzności Bożej przez wielką dobroć gospodarzy i ludzi, których spotykały po drodze. Oprócz rekolekcji w drodze nie zabrakło także codziennej wieczornej Ewangelizacji czyli spotkań z ludźmi danej miejscowości na trasie (śpiewy, tańce, teatr, modlitwa i świadectwa wiary). Hasło tegorocznej 28. SPE brzmiało: „Wytrwajcie w miłości mojej”. Bogu niech będą dzięki za ten szczególny czas łaski!

Linki do filmików z pielgrzymki:

https://www.youtube.com/watch?v=AgQR9mLORFI

https://www.youtube.com/watch?v=1UCP9DPjwvs

Więcej zdjęć i filmików na Facebooku – fanpage: Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna

Z modlitwą i radością w Panu:

s. Marta Napora