W czwartek, 30 maja 2024 o godz. 14.30 na zakończenie miesiąca poświęconego Maryi, Sektor Komunikacji Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki, proponuje nam Festiwal Maryjny, na którym pojawią się głosy z całego świata salezjańskiego, zebrane w jedną pieśń uwielbienia dla Matki całej ludzkości.

Dzięki transmisji będziemy mogli przemierzyć cały świat, by zobaczyć jak każdy naród, poprzez piękno i urok własnej kultury, poprzez pieśń wyraża zaufanie i wielką miłość do Tej, Którą nasz Pan dał nam za Matkę.

Realizacja tego Festiwalu stała się możliwa dzięki współpracy koordynatorek i koordynatorów inspektorialnych ds. Komunikacji – FMA i świeckich – którzy w obrębie swojej konferencji międzyinspektorialnej zaangażowali młodzież, dziewczęta w formacji, współpracowników i siostry, aby w ten sposób dać poznać maryjne tradycje typowe dla swoich krajów. Świat przyzywa Maryję różnymi imionami, różnymi melodiami i rytmami, ale z taką samą miłością do Niebieskiej Matki, która łączy wszystkich.

Festiwal rozpocznie się słowami pozdrowienia Matki Generalnej Siostry Chiary Cazzuoli, która w Okólniku nr 1037 zachęca do tego, by odnawiać i przedłużać dziękuję Księdza Bosko względem Maryi  i proponować to wszystkim – najmłodszym, młodzieży, dorosłym, rodzinom –  pomnażając w ich sercach przekonanie, że nigdy nie możemy oddalać się Najświętszej Maryi, bo Ona prowadzi nas do Jezusa” i nieustanie wierzyć, że “osłaniający nas Jej płaszcz, rozszerza się bezgranicznie, przygarnia i ochrania wszystkich”.  

Link do transmisji

źródło: https://www.cgfmanet.org/ifma/carisma-salesiano/il-mondo-canta-a-maria/