W dniach 10- 12 listopada w siedzibie UKSW w Warszawie odbyło się spotkanie Sióstr Inspektorek międzyinspektorialnej Konferencji CIEM z przedstawicielkami sektora Rodziny Salezjańskiej – s. Leslye Sandigo – delegatką światową Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników (SSW) oraz s. Gabrielą Patiño – delegatką światową Stowarzyszenia Byłych Wychowanków i Byłych Wychowanek (BW) Córek Maryi Wspomożycielki.

W spotkaniu uczestniczyły delegatki Rodziny Salezjańskiej z poszczególnych inspektorii CIEM oraz przedstawiciele SSW, BW i ADMA (Stowarzyszenie Maryi Wspomozycielki). Naszą Inspektorię reprezentowały : s. Anna Świątek – inspektorka , s. Małgorzata Ogrodnik odpowiedzialna za sektor Rodziny Salezjańskiej oraz delegatka SSW, pani Marta Budzeń – koordynatorka prowincjalna SSW Prowincji Wrocławskiej. Temat spotkania brzmiał: „Rodzina Salezjańska: sen – zasób – wyzwanie”

W ciągu trzech dni intensywnej pracy uczestnicy dokonali pogłębionej refleksji  na temat wizji ks. Bosko dotyczącej Rodziny Salezjańskiej, realnych zasobów, które dziś nasza Rodzina charyzmatyczna posiada oraz wyzwań jakie stają przed członkami Rodziny Salezjańskiej w Europie dzisiaj. Ważnym był dialog prowadzony w grupach i na Assemblei. Każda inspektoria przedstawiła znaczące wydarzenia z działalności Rodziny Salezjańskiej  w swojej inspektorii. Uczestniczki spotkania zapoznały się także bliżej z działalnością i strukturą trzech grup Rodziny Salezjańskiej animowanych przez CMW – SSW, BW i ADMA.

Nie zabrakło także wspólnej modlitwy. Msze Św. w tych dniach celebrowali ks. insp. Andrzej Wujek (Warszawa), wikariusz insp. ks. Przemysław Solarski (Warszawa) oraz ks. insp.  Jarosław Pizoń. Sobotni świąteczny wieczór ubogaciły występy dzieci z przedszkola sióstr Salezjanek z Łomianek oraz ich rodziców.  W programie były tańce narodowe przygotowane przez dzieci oraz taniec uwielbienia wykonany przez mamy tych dzieci.

Po zakończeniu spotkania w Warszawie s. Leslye i s. Gabriela przybyły do naszej Inspektorii i odwiedziły domy w Dzierżoniowie, Wrocławiu i Pieszycach. W dniach 13-15 listopada odbyły się w naszej Inspektorii dwa ważne spotkania formacyjne – w Pieszycach dla CMW oraz we Wrocławiu – w szkole dla osób świeckich: SSW, nauczycieli i pracowników naszych placówek. Siostry z sektora Rodziny Salezjańskiej zaprezentowały uczestnikom spotkań  szczególnie trzy grupy Rodziny Salezjańskiej, które animują CMW –  SSW, BW i ADMA. Przedłużeniem części teoretycznej były rodzinne spotkania przy posiłku.

Przed odlotem s. Lesly i s. Gabriela odwiedziły przedszkole przy ul. Stanisławowskiej we Wrocławiu. Dzieci z radością witały gości piosenką w jęz. hiszpańskim, a następnie każda z grup  zaprezentowała piosenkę lub taniec narodowy.

Siostry niejednokrotnie podkreślały naszą gościnność, życzliwość, dobroć – mówiąc krótko – ducha rodzinnego, którego doświadczyły podczas pobytu w Polsce. Dostrzegły także naszą głęboką pobożność do Jezusa Eucharystycznego i Matki Bożej. Z takim pięknym doświadczeniem o godz. 13.15 odleciały z Wrocławia do Rzymu.

s. Małgorzata Ogrodnik