Wśród majowych dni, jeden z nich jest szczególny dla Rodziny Salezjańskiej – to 24 maja – Uroczystość Maryi Wspomożycielki. W tym dniu, w Dzierżoniowie odbyło się piękne, rodzinne spotkanie, które zjednoczyło wszystkich pod płaszczem Maryi.

W godzinach popołudniowych w Kaplicy Domu Sióstr przy ul. Spacerowej zebrała się Wspólnota Sióstr, Salezjanki Współpracownice, dzieci i młodzież, wolontariusze i animatorzy Oratorium, by rozpocząć świętowanie od odśpiewania Litanii Loretańskiej.

Następnie, wszyscy udali się do sali teatralnej, w której wolontariusze Oratorium zaproponowali przedstawienie o życiu Maryi i o tym jak wielką jest dla nas Orędowniczką.

Po wspaniałej uczcie duchowej przyszedł czas na pokrzepienie ciała i agapę. Na podwórku, wśród muzyki i tańca, trwało świętowanie zakończone lodami i wręczeniem przez wolontariuszy, obecnym Siostrom, kolorowych balonów, by podkreślić, że to właśnie one są Córkami Maryi Wspomożycielki.

Przez wszystko wybrzmiewały słowa wdzięczności: jak wspaniale mieć w Niebie tak wielką Wspomożycielkę, dzięki której w codzienności mogą dokonywać się wyjątkowe dzieła!

s. Aleksandra Sys

 

 

Foto: Nikola Korzeniewska, s. Ewa Zaniewska