Siostra Maria Ausilia De Siena, Radna Sektora Komunikacji Społecznej Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki.

Siostra Maria Ausilia De Siena urodziła się Petrizzi, w Prowincji Catanzaro (Włochy) 24 lipca 1964. Uczęszczała do miejscowego przedszkola prowadzonego przez Córki Maryi Wspomożycielki i do Oratorium Centrum Młodzieżowego, grała w siatkówkę
w Salezjańskich Młodzieżowych Klubach Sportowych i w Instytucie Maryi Wspomożycielki w Soverato (CZ), w Liceum Ogólnokształcącym.Ukończyła DAMS (Dyscypliny sztuki, muzyki i rozrywki) ze specjalizacją multimedialną, zdobyła Dyplom gry na fortepianie, Dyplom„Eksperta organizacyji” (Esperto di organizzazione) i “Animatorów Komunikacji i Kultury”.
1987 podjęła drogę formacji w Zgromadzeniu CMW, we wspólnocie Taranto, Aquila
i w Nowicjacie Międzynarodowym w Castelgandolfo, gdzie złożyła Pierwszą Profesję Zakonną 5 sierpnia 1990. Rozpoczęła swoje doświadczenie FMA w Soverato jako nauczycielka muzyki w Gimnazjum i w Liceum; prowadziła kursy gry na fortepianie. Była animatorką w Oratorium, prowadziła także zajęcia poza dydaktyczne, w szczególności teatr.

Po roku formacji w Rzymie wróciła do Soverato, później była w Neapolu, w domu Inspektorialanym, Inspektoria meridionale Madonna del Buon Consiglio – IMR.

Była Radną Inspektorialną przez 12 lat, z których 8 jako Radna Sektora Komunikacji Społecznej. Jest Krajową Delegatką Stowarzyszenia CGS (Młodzieżowe Kółka Filmowe i Społeczno Kulturalne). Później była Dyrektorką Wspólnoty w Soverato.

2021 została Inspektorką Inspektorii Meridionale Madonna del Buon Consiglio – IMR,
a na XXIV Kapitule została wybrana Radną Generalną Sektora Komunikacji Społecznej.