W piękną śnieżną sobotę, 21 stycznia, schola z Parafii pw. Ścięcia Jan Chrzciciela w Pleszewie, przeżywała swoje pierwsze warsztaty muzyczne.
Zajęcia, organiozowane w domu sióstr salezjanek, rozpoczęły się o godz. 9.30 i trwały aż do godz. 16.00. Poprowadziła je siostra Aleksandra Sys FMA z Wrocławia. Po solidnej „rozgrzewce”, ćwiczeniach dykcji, był czas na prawdziwy trening muzyczny – z każdą chwilą śpiew był coraz piękniejszy. Dziewczynki poznawały nowe piosenki, układały do nich choreografie, ale też uczyły się różnych technik głosowych.

Podsumowaniem był wspólny śpiew wykonany na stojąco – forma modlitwy, w której ważne były wyśpiewane słowa i zaangażowanie serca.
W czasie trwania warsztatów był też czas na słodkie przerywniki, które zorganizowali rodzice uczestniczek, a na obiad przyjechała wielka niespodzianka – przepyszna pizza. Po obiedzie obowiązkowo białe szaleństwo na śniegu!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować nasze pierwsze warsztaty. W szczególny sposób siostrze Oli – był to piękny czas! Dziękujęmy także uczestniczkom – dziewczynki spisały się na medal.
Marzymy już o kolejnych takich warsztatach!!! Kto wie, może tym razem we Wrocławiu?