W dniach od 18 do 29 lipca 2022 r., czterdziestoosobowa grupa uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu uczestniczyła w letnim wypoczynku w Biskupinie, wybierając się na Szlak Piastowski prowadzący przez Wielkopolskę i Kujawy.

Czas ten był bogaty w różne wydarzenia – każdego dnia czekała na nas nowa przygoda czy atrakcja. A były to: rejs statkiem po Jeziorze Gopło, warsztaty: „Archeologiem być”, artystyczne – decoupage, kulinarne rewelacje, Quest – gra terenowa, porcelanowe cuda, karmelowa kraina.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie muzeów: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej wraz z przejazdem kolejką wąskotorową z Biskupina do Żnina, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Zwiedzaliśmy także ruiny zamku Diabła Weneckiego w Wenecji k/Żnina, Ostrów Lednicki i Pola Lednickie, katedrę w Gnieźnie. Uczestniczyliśmy w wycieczkach: do Torunia, gdzie byliśmy w Planetarium, do miasteczka westernowego „Silverado City” w Bożejewiczkach, do Kruszwicy – Mysia Wieża, do Strzelna – Rotunda Św. Prokopa i Bazylika Świętej Trójcy.

Ponadto każdego dnia staraliśmy się spędzać dużo czasu na zajęciach ruchowych, plażowaliśmy nad jeziorem w Żninie, byliśmy w Parku Dinozaurów w Rogowie. Wieczory na kolonii były też bardzo radosne: mieliśmy „pogodne wieczory”, ognisko ze śpiewami biesiadnymi, był program artystyczny „Mam Talent”. Wielką popularnością cieszyły się warsztaty zręcznościowe polegające na pleceniu rybek – breloczków.

Podczas wspólnego pobytu towarzyszył nam film „Mustang z dzikiej doliny”, który ukazał wartość przyjaźni, wolności, wzajemnego poszanowania i akceptacji.

Codziennie łączyła nas modlitwa, wspólne śpiewanie i wieczorne „słówko”. Rozważania podczas naszych warsztatów w grupach, niedzielna Msza Święta oraz wizyty w różnych kościołach pomagały nam, by także w czasie wakacji być blisko Boga. Każdego dnia mieliśmy też piękną, słoneczną pogodę.

Kolonie prowadziły: s. Małgorzata Pieprzyk, s. Agnieszka Kaniewska, p. Anna Rybak i p.Ewelina Stochnij.
Dziękujemy Bogu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak cudownych i niezapomnianych dni, które spędziliśmy na kolonii!

s. Małgorzata Pieprzyk