Taki temat towarzyszył Salezjanom Współpracownikom i Salezjankom Współpracownicom zgromadzonym na Studium Formacyjnym, odbywającym się w Pieszycach w dniach 1-3 czerwca 2018.

Studium zgromadziło ponad 40 SSW z Centrów Lokalnych działających przy wspólnotach CMW i SDB naszej Prowincji Wrocławskiej, siostry delegatki – s. Małgorzata Ogrodnik, s. Urszula Szychowiak, s. Ewa Koziestańska, s. Monika Kanafa, s. Iwona Witek , ks. wikariusz Piotr Lorek, ks. kapelan Wiktor Lechocki, delegat par. św. Michała z Wrocławia ks. Jan Gondro. Gościliśmy koordynatorkę SSW Prowincji Warszawskiej Elżbietę Gawłowską wraz z delegatem SDB – ks. Henrykiem Bonkowskim i z dwoma Salezjanami Współpracownikami z Łodzi, ks. Marcina Nowickiego delegata Prowincji Pilskiej. Mszy Św. w sobotę 2 czerwca przewodniczył i homilię wygłosił ks. Inspektor Jarosław Pizoń.

Celem tegorocznego Studium było pogłębienie ikony ewangelicznej, zaproponowanej przez ks. Generała A. F. Artime w Wiązance na rok 2018, ukazującej spotkanie Jezusa z Samarytanką. Ks. Wiktor Lechocki i ks. Piotr Lorek w trzech konferencjach pogłębili temat Studium w oparciu o tekst biblijny, Wiązankę ks. Generała 2018 oraz w kontekście nowej Adhortacji Papieża Franciszka „Gaudete et Exultate”.

W programie nie zabrakło wspólnej modlitwy, czasu na dzielenie się doświadczeniem oraz zapoznanie się z nowymi wskazaniami dotyczącymi administracji w Stowarzyszeniu. Cennym był dialog wszystkich uczestników spotkania dotyczący życia i realizacji misji SSW w centrach lokalnych. Nie zabrakło także pełnego radości pogodnego wieczoru.

Przy tej okazji w piątek odbyło się krótkie spotkanie przedstawicieli 3 rad prowincjalnych, a w sobotę wieczorem obradowała rada Prowincji Wrocławskiej. Podczas krótkiej weryfikacji dokonanej na zakończenie Studium Formacyjnego uczestnicy wyrazili wdzięczność za głębię przekazanych treści i możliwość dialogu, wkład pracy Rady Prowincjalnej. Słowa podziękowania adresowane były także do wspólny pieszyckiej, która okazała się gościnnym, rodzinnym domem.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla SSW Prowincji Wrocławskiej będzie Święto Wdzięczności zaplanowane na 16 września br. w Twardogórze.

s. Małgorzata Ogrodnik