W dniach 10 – 22 sierpnia 2018 roku,  45 osobowa grupa dzieci z Warszawy, Łomianek i Dzierżoniowa wraz z siostrami: s Teresą Manicką  i s. Magdaleną Baczyńską oraz wychowawcami przeżywała swoje kolonie letnie w Świdwinie. W programie były różne atrakcje i wycieczki m.in.: do Kołobrzegu (rejs statkiem, zwiedzanie latarni morskiej oraz park linowy);  do Czaplinka – Sławogrodu, gdzie dzieci miały zajęcia edukacyjno – ruchowe, by lepiej poznać życie ludności średniowiecznego grodu; do Grzybowa nad morze i zwiedzanie zamku w Świdwinie oraz Park Wodny,

Odbywały się również warsztaty plastyczne, sportowe, chemiczne, teatralne oraz przyrodnicze. Nie mogło zabraknąć pokazu talentów oraz strefy kinowej i gier planszowych.

Oprócz pięknej pogody, radości i dobrej zabawy, ważnym elementem kolonii były urodziny i obecność ks. Bosko w Jego relikwiach, które odwiedzały każdy pokój, a dzieci miały okazję pomodlić się wspólnie i napisać swoje intencje, które zostaną przekazane do Turynu.

Był to dobry czas, spędzony w prawdziwie rodzinnej atmosferze, a w sercu pozostała wdzięczność za osoby, które pomogły w zorganizowaniu tych kolonii.

foto: Marta Poleszuk, Magdalena Pucicka