W Salezjańskim Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowy w Marianówce, w dniach 7-10 lipca odbyły się doroczne rekolekcje dla pracowników szkół i przedszkoli prowadzonych przez siostry salezjanki inspektorii wrocławskiej.
„«Słuchaj Izraelu» (Pwt 6, 3). Jak słuchać, by usłyszeć…” – to temat tegorocznych refleksji. Treści konferencji i duchowych ćwiczeń koncentrowały się wokół sztuki słuchania Boga, siebie i drugiego człowieka. Organizatorką i kooardynatorką spotkania była s. Anna Serafin, odpowiedzialna za sektor edukacji w Inspektorii PLA.
Kolejny raz doskonałym przewodnikiem po ścieżkach wewnętrznego dialogu i modlitwy okazał się o. Andrzej Niczypor SJ. Światłem dla osobistych przemyśleń był fragment z Księgi Powtórzonego Prawa. Tematykę biblijną słuchania Boga, na przykładzie życia Maryi i innych postaci przybliżyła s. Wiesława Kubiaczyk.
Cisza i piękno przyrody sprzyjały odpoczynkowi, modlitwie i skupieniu, przywracały równowagę, pozwoliły na głębokie spotkanie z sobą samym i najlepszym Ojcem. Uczestnicy wyjechali z pragnieniem kolejnych takich dni w przyszłym roku.