Szkoła Podstawowa nr 21 z oddziałami Integracyjnymi przy ul. Witkiewicza 40 (wygasające Gimnazjum nr 18) bardzo dba o integralny rozwój młodego człowieka. Przejawia się to   w różnorodnych kołach zainteresowań, które są organizowane na terenie  szkoły. Także uroczystości kształtujące młodych ludzi, począwszy od patriotycznych a skończywszy na bożonarodzeniowych.

Rok rocznie przygotowujemy JASEŁKA, które oprócz historycznej treści o narodzinach Jezusa posiadają mocne przesłanie dla współczesnego człowieka. W tym roku temat jasełek brzmiał: „Liczy się tylko MIŁOŚĆ”. Jezus NAJCZYSTSZA MIŁOŚĆ uczy nas prawdziwej miłości; szacunku do siebie i drugiego człowieka, uczciwości, przyjaźni, radości, wydobycia wartości, które drzemią w każdym z nas, po prostu nadaje sens życia. Jasełka zostały wystawione w dwóch grupach dla całej społeczności szkolnej. Odbiór był nadzwyczaj pozytywny.

Z tym przedstawieniem wzięliśmy udział w Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pomorskim. Z radością informujemy, iż na poziomie szkół gimnazjalnych osiągnęliśmy najwyższe miejsce. Otrzymaliśmy puchar Laureata i nagrodę – sprzęt KARAOKE POWER AUDIO. Także jeden z aktorów na ponad 380 uczestników otrzymał nagrodę w kategorii NAJLEPSZY AKTOR.

Bogu chwała!!!

s. Bożena Salij