W sobotę, 21 maja 2022 roku, siostra Katarzyna, siostra  Agnieszka, siostra Renata i siostra Justyna ze wspólnoty Bł. Marii Romero w Ostrowie Wlkp. wyruszyły wraz z pielgrzymami z Grupy „Zielonej” z parafii konkatedralnej i i Grupy „Brązowej” z parafii św. Antoniego z Ostrowa Wlkp. do Maryi – Matki Pięknej Miłości w Sadowiu. Z posługą kapłańską towarzyszyli im ksiądz Paweł Gomółka oraz ksiądz Artur Filipiak.

Siostry podjęły pielgrzymkę w ramach realizacji projektu jubileuszowego #kilometryNadziei, dziękując Bogu przez Maryję za 100 lat obecności Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki (Sióstr Salezjanek) w Polsce i za dar charyzmatu św. Jana Bosko i św. Marii Dominiki Mazzarello.

Pielgrzymka była czasem zawiązania wspólnoty, spotkania, radości i modlitwy. Podczas modlitwy różańcowej odmawianej w drodze w sposób szczególny pielgrzymujący modlili się w następujących intencjach:
– o rozwój dzieła salezjańskiego w Polsce
– o nowe powołania do Rodziny Salezjańskiej
– o czyste serce dla dzieci i młodzieży
– o umocnienie wiary, nadziei i miłości dla pielgrzymujących i ich rodzin
– we wszystkich sprawach wypowiedzianych i  ukrytych w sercach pielgrzymów.

W Sadowiu po wspólnie odprawionej Drodze Krzyżowej na wzgórzu Golgoty pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii. Wszystko zakończyło się nabożeństwem majowym i zawierzeniem Maryi – Matce Pięknej Miłości – wszystkich intencji.

s.Agnieszka Czerwińska FMA