20 maja 2018 roku w miała miejsce bardzo piękna uroczystość  dla sióstr, które w tym roku obchodzą złoty (50.) i diamentowy (60.) jubileusz profesji zakonnej.

Złoty jubileusz w tym roku świętują: s. Urszula Fleischerowicz, s. Maria Partyka z Inspektorii PLA; s. Olga Warcholak, s. Anna Głódź z Inspektorii PLJ,  a diamentowy: s. Anna Przybylska, s. Regina Kobylińska, s. Aniela Kubiak, s. Helena Zając – Inspektoria PLA i s. Jadwiga Woźniak. Swój złoty Jubileusz obchodziłaby również zmarła s. Alicja Wilczko – była Inspektorka Inspektorii Wrocławskiej oraz diamentowy: zmarła s. Jadwiga Pogorzelska, s.Janina Parfieńczyk  i s. Kazimiera Wypych z Inspektorii Warszawskiej..

Już od czwartku siostry Jubilatki  oraz siostry w wieku od 75 lat  w górę, z rożnych domów obu Inspektorii zjeżdżały się do Pogrzebienia. W sobotę 19 maja do południa wszystkie przeżywały dzień skupienia, a po południu było wspólne świętowanie.

O godz. 10.30 odbyła się Msza święta jubileuszowa w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja. Obecne były  Inspektorki obu Inspektorii: s. Anna Świątek i s. Lidia Strzelczyk, liczna grupa sióstr, gości i parafian. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Augustyn i ks. Prałat Bernard Czarnecki. Po Mszy św. było dalsze rodzinne świętowanie. Każdego roku, tak i tym razem gospodarzem świętowania  Jubileuszu profesji zakonnej w Zgromadzenia Sióstr Salezjanek była Inspektoria Warszawska.

Wszystkim siostrom Jubilatkom życzymy dalszych pięknych lat życia przeżywanych w zdrowiu z Bożym błogosławieństwem.

s. Mari Hrynczyszyn

Oto kilka migawek fotograficznych.

 

 

foto: s. Beata Sprengel