Dnia 27 października 2017 roku w piątek rozpoczęło się spotkanie formacyjne animatorów z Inspektorialnej Rady Młodych. Trwało ono do niedzieli 29 października.

Tym razem spotkanie młodych miało miejsce we Wrocławiu, we wspólnocie salezjańskiej przy ul. Stanisławowskiej 46.

Było to pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie robocze IRM’u, w czasie którego zaplanowana została tematyka spotkań na cały rok 2017/2018.

W czasie  spotkania nie zabrakło momentów modlitwy, czasu na spowiedź i możliwości ofiarowaniu Panu całego radosnego trudu pracy podczas Eucharystii. Momentami integrującymi grupę był również czas rekreacji.

Ks. Bosko żył przekonaniem, że pierwszymi i bezpośrednimi apostołami młodzieży są oni sami. Dlatego włączył młodzież w swą działalność wychowawczą, wychowywał do odpowiedzialności i umiejętności angażowania się na rzecz swoich rówieśników, do bycia odważnymi inicjatorami różnorakich propozycji, do dawania siebie w sposób bezinteresowny, z zapałem i radością.

O września br. osobą odpowiedzialną za Duszpasterstwo Młodzieżowe i Duszpasterstwo Powołaniowe w Inspektorii wrocławskiej jest s. Dorota Grzywacz.

Migawki ze spotkania…