W dniach 26 – 28 stycznia po raz kolejny spotkała się grupa młodych ludzi tworząca Inspektorialną Radę Młodych. Miejscem spotkania była wspólnota św. Józefa w Dzierżoniowie.

Styczniowe spotkanie miało charakter formacyjno – roboczy. W sobotni ranek wysłuchaliśmy konferencji na temat duchowości maryjnej ks. Bosko i pracowaliśmy nad fragmentami biblijnymi, w których występuje Matka Boża. W parach lub pojedynczo pisaliśmy też krótkie rozważania do tych perykop. Spotkanie było wymagające ale i bardzo twórcze. Pozwoliło nam zastanowić się czy i jak jest obecna Maryja w naszym życiu. Dotknęliśmy tego tematu w związku ze zbliżającym się jubileuszem 150 lecia poświecenia bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie.

Całe popołudnie natomiast pracowaliśmy nas przygotowaniem „Majówki” i „ Święta Młodych”. Sprecyzowaliśmy tematy, powstały zarysy plakatów, scenariusze zwiastunów filmowych i śpiewniki.

Oczywiście podczas tego spotkania nie brakło czasu na modlitwę i salezjańską radość. W codziennej jutrzni i Eucharystii polecaliśmy Bogu nasze sprawy a ostanie w tym roku wspólne kolędowanie przypomniało nam wartość poprzedniego, wigilijnego spotkania.

Wieczory to oczywiście radosne rekreacje. W sobotni wieczór odbył się bal karnawałowy. Pomysłowość strojów oraz zaangażowanie w przeprowadzenie konkursów i zabaw była przeogromna.

Każdy z nas zmęczony, ale szczęśliwy wrócił do swoich wspólnot by świętować niedługo Uroczystość ks. Bosko.

Młodzież z Inspektorialnej Rady Młodych