W dniach 21 – 23 października siostry ze wspólnoty w Grabowie nad Prosną świętowały jubileusz 100-lecia obecności Sióstr Salezjanek w Polsce. W piątek (21.10) na spotkaniu z młodzieżą siostry modliły się dziękując Panu za odwagę i poświecenie pierwszych sióstr, które przybyły do Polski i za każdą siostrę obecnie mieszkającą w Polsce. Młodzi prosili Pana, aby pomógł im odkryć swoje powołanie, a także o nowe  powołania do naszego Zgromadzenia. dopełnieniem wieczoru była wspólna pizza i dalszy ciąg świętowania Jubileuszu.
W sobotę (22.10) siostry świętowały Jubileusz wraz z dziećmi w Oratorium. Dzieci miały okazję poznać część historii Zgromadzenia. Po krótkiej modlitwie w kaplicy rozpoczęły się tańce, zabawy i dobry poczęstunek.

Uwieńczeniem świętowania była niedzielna Msza święta o godz. 11.00 w kościele klasztornym w Grabowie nad Prosną. Zaproszeni byli księża i siostry, które pochodzą z Grabowa i okolic, pan Burmistrz, członkowie Stowarzyszenia Byłych Wychowanek, Salezjanie Współpracownicy, pracownicy przedszkola, młodzież i dzieci uczęszczające na scholę i do oratorium, wychowankowie przedszkola i ich rodziny. Wszyscy wyrażali wdzięczność Bogu za wiele dobra, które było udziałem sióstr.

W homilii główny celebrans ks. proboszcz Ryszard Ryniec wspomniał pracujące w Grabowie na przestrzeni wielu lat siostry, ich poświecenie, pokorę i zaangażowanie w środowisko. Siostry wraz z mieszkańcami Grabowa dziękowały Panu za wiele Łask, otrzymanych podczas 84 lat pracy apostolskiej w Grabowie. Zostało wypowiedzianych wiele pięknych słów uznania i wdzięczności oraz życzeń pod adresem sióstr, które pięknie zapisały się w pamięci tutejszej społeczności oraz tych, które aktualnie posługują wśród dzieci i młodzieży.  Skierowane słowa umocniły nadzieję i pasję apostolską do dalszej pracy.

„Wkładają Siostry całe serce w nas, w młodzież i dzieci, dlatego dzisiaj, mimo, że ciężko słowami opisać wdzięczność w naszych sercach, chcielibyśmy podziękować za cały trud włożony w nasze wychowanie”. – mówiła młodzież składając życzenia i podziękowania.

Po Mszy świętej goście zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego słów życzeń i wspomnień nie było końca. Po uroczystym obiedzie i jubileuszowym torcie członkinie Byłych Wychowanek zostały zaproszone do  domu sióstr na dalszy ciąg świętowania, by w swoim gronie powspominać czasy, kiedy uczęszczały do na kursy gotowania, kroju i szycia. Spotkanie zakończyło się późnym popołudniem. Panie ze Stowarzyszenia Byłych Wychowanek, dziękując za zaproszenie zaplanowały kolejne spotkanie w swoim gronie.