W dniach 27- 30 września 2018 roku odbyło się w Marianówce Ogólnopolskie Forum Animatorów Salezjańskich (OFAS). W tej pięknej dolnośląskiej miejscowości zebrało się około 80 ludzi młodych razem ze swoimi duszpasterzami: salezjankami (m.in. z Inspektorii Wrocławskiej były: s. Dorota Grzywacz, s. Wiesława Kubiaczyk)  i salezjanami z 6 polskich Inspektorii.

Celem spotkania była integracja, wymiana doświadczeń a także podjęcie refleksji nad powołaniem i działalnością w środowisku salezjańskim.

Każdy dzień spotkania miał swój temat i patrona a bogaty program sprawiał, że każdy znalazł moment dla siebie. Młodzi ludzie wysłuchali konferencji o towarzyszeniu i rozeznawaniu drogi życiowej, modlili się podczas codziennej Mszy św., nabożeństw i adoracji, uczestniczyli w warsztatach, zwiedzili Kłodzko oraz pielgrzymowali do Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej. Wieczorami był czas na integrację, ognisko i dzielenie się doświadczeniami pracy animatora w poszczególnych inspektoriach.

Otwartość i zaangażowanie wszystkich w prowadzenie, animowanie i uczestnictwo w spotkaniu sprawiło, że były to piękne 4 dni, po których każdy wracał do domu szczęśliwy, ubogacony duchowo i z nowymi przyjaźniami.