W trosce o rozwój i bezpieczeństwo dzieci, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. św. Dominika Savio w Dzierżoniowie zaprosiło dzieci z wszystkich przedszkoli z Dzierżoniowa do udziału w konkursie „Bezpieczny Przedszkolak”.

Dnia 21 listopada 2023 r. o godz. 10:00 na odświętnie przystrojonej sali sportowo – teatralnej w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie, odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs pt.: „Bezpieczny Przedszkolak”. Do konkursu zaproszono również Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek z Pieszyc i z Nowej Rudy oraz Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek w Bielawie. W sumie w konkursie uczestniczyło trzynaście przedszkoli.

Celem konkursu było wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad warunkujących bezpieczeństwo własne i innych, sprawdzenie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Dzierżoniowa, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, Państwowa Straż Pożarna w Dzierżoniowie i Straż Miejska w Dzierżoniowie. W jury zasiadali p. Magdalena Pisulak z ramienia Urzędu Miejskiego p. Dariusza Kucharskiego Burmistrza Miasta Dzierżoniowa,  młodsza aspirant p. Barbara Gaweł w imieniu komendanta p. Moniki Kudła – Myślickiej z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, młodszy aspirant p. Wojciech Jędrzejak w imieniu Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie p. Sławomira Dudzińskiego, p. Rafał Matwieiszyn w imieniu p. Mariusza Frugały komendanta Straży Miejskiej w Dzierżoniowie i s. Joanna Wojciechowska przełożona Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. 

Dzieci zaprezentowały wysoki poziom wiedzy, z czego wszyscy byli dumni i mogli doświadczyć, że najlepiej uczy się przez zabawę. W konkursie zwyciężyło Niepubliczne Przedszkole „Słoneczna Piątka” z Dzierżoniowa, a pozostałe przedszkola zdobyły wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Sponsorami nagród byli Stowarzyszenie Sióstr Salezjanek – Salezjańskie Centrum Młodzieżowe „Lina”, mające swoją siedzibę we Wrocławiu i PKO Bank Polski, oddział w Dzierżoniowie.

s. Izabela Gryń