Drugie miejsce dla Scholi ,,ISKIEREK DUCHA ŚW” z Ostrowa Wielkopolskiego, statuetka oraz  bon o wartości 10.000 zł  na rozwój,  za ciekawe, pełne pasji i wigoru żołnierskiego widowisko religijno – patriotyczne  przedstawione  podczas  II Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem ,,MARYJO JESTEŚMY  MŁODZI ‘’ w TORUNIU.

Pół roku schola  ,,Iskierki Ducha św.” i przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek pod kierunkiem s. Lucyny Bieńkowskiej przygotowywała się do Festiwalu. Najpierw przez nagranie płyty, a potem przez długie oczekiwanie na ocenę jury, które typowało laureatów. I udało się.! Nasza płyta przeszła w Eliminacjach Ogólnopolskich do prestiżowego konkursu. Emocji wśród dzieci było moc!

Zaczęły się próby, wymagające ze strony dzieci i rodziców wielkiego poświęcenia ,by sprostać wymaganiom festiwalu. Trud zaowocował! I tak dnia 2 czerwca 2018 r. już o godz.04.00 rano wyjechaliśmy autokarem do Torunia. Przed Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji powitali nas gościnni księża Redemptoryści. Festiwal rozpoczął się Mszą św. celebrowaną przez O.Rydzyka i kapłanów. ,,Iskierki ‘’zostały poproszone  przez O. Grzegorza Wosia, głównego organizatora Festiwalu,  o przygotowanie czytania i psalmu na mszę św. Po zakończonej Eucharystii przeszliśmy do amfiteatru, gdzie rozpoczął się II Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W konkursie wzięło udział 8 zespołów:  W kategorii dziecięcej: Zespół etniczno – folkowy KARABANIO  z Radomia, Schola „KANAAN” z Czernikowa, Schola ISKIERKI DUCHA ŚW. z Ostrowa Wielkopolskiego, Zespół FANI BOGA z Lipna, Zespół MŁODZI JAŚLANIACY z Tuszowa Narodowego. I w kategorii młodzieżowej: Schola dziecięco-młodzieżowa Parafii Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy, Małolipnicka Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej, Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej.

Schola ,,Iskierki Ducha św.” składająca się z dzieci z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek i Szkoły Podstawowej nr 7 oraz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego wystąpiła  jako druga na scenie amfiteatru prezentując piękną choreografię do  5 piosenek o tematyce patriotycznej i religijnej. Taniec, przepleciony poezją, trzepotem polskich i barwnych flag. Na scenie pojawił się marszałek Józef Piłsudski  jadący na kasztance w wykonaniu przedszkolaka. Pojawił się Jezus tańczący z dziećmi oraz barwne bańki mydlane wysyłane przez dzieci do nieba. Schola i przedszkolaki ubrane były w barwy polskiej flagi. I tu spotkaliśmy się z wielkim aplauzem ze strony organizatorów oraz samej publiczności. Zyskaliśmy miano ,,Małego Mazowsza.” Obecny na festiwalu gość z Ameryki, współpracujący z O.T. Rydzykiem ogromnie się wzruszył w czasie występu i zaproponował siostrze Lucynie B, aby  schola i przedszkolaki przyjechały do Polonii Amerykańskiej  z występami. Z dziećmi z przedszkola konferansjerzy przeprowadzili wywiad do Telewizji Trwam i Radio Maryja.

Po konkursie Jury udało się na obrady, a dzieci mogły zwiedzić piękne Sanktuarium pw. Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, wymienić się doświadczeniami artystycznymi z uczestnikami festiwalu. Po przerwie uczestnicy wzięli udział w próbie na  uwielbienie  z zespołem Lumen. Uwielbienie było transmitowane na żywo przez Telewizję Trwam w sobotę 2 czerwca.

I wreszcie nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment ogłoszenia wyników konkursu:       

I MIEJSCE zajęła  Schola dziecięco – młodzieżowa z Moszczenicy

II MIEJSCE  zajęła Schola ISKIERKI DUCHA ŚW. z Ostrowa Wielkopolskiego

III MIEJSCE zajął Zespół Regionalny LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej.

Wielka radość i łzy szczęścia dzieci i rodziców udzieliła się wszystkim. Trud wielu godzin prób i poświęceń zaowocował wielką nagrodą pieniężną, przeznaczony na dalszy rozwój scholii. I tak jak powiedziała w wierszu ułożonym przez s. Lucynę Bieńkowską mała Ania podczas spektaklu: …Spójrz, marszałku! oto młode pokolenie staje tu w Toruniu, by 100- lecie wolnej Polski świętować i za Nią dziękować Bogu.

Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim wielkim Polakom ,którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości!

Link do strony:

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/koncert-uwielbieniowy-w-sanktuarium-nmp-gwiazdy-nowej-ewangelizacji-i-sw-jana-pawla-ii-toruniu/

Retransmisja 09.czerwca o godz. 16.10 w Telewizji Trwam