Z soboty na niedzielę (3 – 4 lutego 2018 roku) Siostry Salezjanki z Wrocławiu zorganizowały tzw. „Dres party” dla dzieci i młodzieży z parafii, w których na co dzień pracują.

To radosne spotkanie zgromadziło ok. 50 osobową grupę młodych ludzi, którzy swój czas rozrywki dedykowali św. Janowi Bosko – wielkiemu wychowawcy (31.01.) i bł. Laurze Vicuña (22.01.) – wychowance salezjańskiej z Chile.

O godz. 17:30 pierwsi uczestnicy spotkania zapukali do domu Sióstr przy ul. św. Jadwigi 11 na Ostrowie Tumskim. Po rozlokowaniu się w sali cała grupa zgromadziła się w kaplicy Sióstr, aby śpiewem i modlitwą uczcić Tych dwoje wielkich Świętych, którzy… wygrali niebo !

Tańce i zabawy były wspaniałym momentem integrującym grupy dziecięco – młodzieżowe z parafii:  św. Michała – prowadzonej przez s. Longinę Majtka i z parafii Najświętszego Serca Jezusowego animowanej przez s. Bożenę Cichańską. Po kolacji była „czas dla koleżanki”, a następnie możliwość wspólnego  obejrzenia  filmów.

Dla bardzo wielu uczestników to spotkanie było głębokim przeżyciem , bowiem po raz pierwszy spali oni w domu zakonnym pod jednym dachem z Jezusem. Bardzo duży procent dzieci chciałoby to powtórzyć jeszcze kiedyś…

Słowa wdzięczności za pomoc w przeprowadzeniu tego niecodziennego spotkania kierujemy m.in. do młodzieży z Inspektorialnej Rady Młodych: Agnieszki, Magdy, Przemka i Macieja. Wspólnota Sióstr miała również okazję uczynić coś dobrego dla młodych, którzy są sensem i miłością naszego życia.

s. Maria Hrynczyszyn