W dniach 15-17 stycznia odbyły się Światowe Dni Duchowości Salezjańskiej. W tym roku ze względu na sytuacje w świecie transmitowane były online i mimo wielkich odległości geograficznych, stref czasowych i wyzwań związanych z językiem było to ciekawe doświadczenie dla całej Rodziny Salezjańskiej. Temat spotkania dotyczył treści zawartych w Wiązance Przełożonego Generalnego na rok 2021: «Ożywia nas nadzieja: “Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5)».

Przez pierwsze dwa dni w godzinach 13.00- 15.30 wspólny i dostępny dla każdego program tłumaczony był na wiele języków, natomiast w godzinach 18.00-20.30 spotkania odbywały się w grupach językowych przygotowanych wcześniej przez międzyinspektorialne komisje. Przeżywając tę specyficzną formę salezjańskiego doświadczenia Przełożony Generalny powiedział: “Muszę powiedzieć, że odczuwam wielkie wzruszenie. To jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy, nowy, inny moment: po raz pierwszy w naszej historii odbywają się Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej dla całego świata, od Azji aż po krańce Zachodu”.

Niedzielna Msza św. transmitowana z Bazyliki Serca Bożego z Rzymu, której przewodniczył Ksiądz Generał była takim szczególnym momentem zjednoczenia całej Rodziny Salezjańskiej.

Zdjęcia udostępnione ze Internetu (pozostałe są dostępne  na ANSFlickr. )

Relacje wideo ze wspólnych punktów spotkania są dostępne na Facebooku ANS.