W dniu 10 listopada 2017 r. świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek we Wrocławiu ubrani w galowe i biało – czerwone stroje uczestniczyli w specjalnie przygotowanym Apelu.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, laureaci szkolnego oraz międzyszkolnego konkursu patriotycznego recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.Wspaniale zaprezentował się szkolny zespół wokalno – instrumentalny pod kierunkiem p. Anny Grzybowskiej, który wykonał kilka pieśni patriotycznych.

Na sali gimnastycznej panował świąteczny nastrój, pełen radości, ale i zadumy, niejednemu z nas zakręciła się łza w oku. Wszystkim się  bardzo podobało, czego wyrazem były wielkie brawa jakie otrzymali występujący uczniowie.

Uroczystość patriotyczna wzbogaciła wiedzę uczniów i służyła pielęgnowaniu tradycji narodowych, nie tylko od święta ale przede wszystkim na co dzień. Uświadomiła młodym Polakom, że warto jest uczyć się i pracować dla Ojczyzny, której na imię Polska.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie Apelu.

s. Izabela Gryń