W dniach od 25 czerwca do 5 lipca br., czterdziestopięcioosobowa grupa uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu uczestniczyła w letnim wypoczynku w miejscowości Tupadły k/Jastrzębiej Góry. Tak o tym doświadczeniu opowiada organizatorka kolonii, siostra Małgorzata Pieprzyk:

„Podczas kolonii były różne atrakcje: wycieczki do Gdańska Oliwy, Gdyni, Łeby, na Westerplatte i na Hel. W Gdańsku Oliwie słuchaliśmy koncertu organowego, a następnie wybraliśmy się w rejs „Galeonem” na Westerplatte. Towarzyszył nam przewodnik, który umiał bardzo ciekawie przekazać historię tych miejsc. Wizyta w Centrum Nauki „Experyment” i zwiedzanie „Oceanarium” w Gdyni było dla nas momentem wytchnienia i zabawy przeżywanej w bardzo twórczy sposób. W tych miejscach nikt się nie nudził. Kolejną atrakcją była wizyta w „Motylarni” w Rozewiu. Spotkanie z osobami ze świata kultury i sztuki oraz sportu miało miejsce w Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze. „Fokarium” i Latarnia morska na Helu, ruchome wydmy w Łebie to niezapomniane miejsca, które na długo pozostaną nam w pamięci. Mieliśmy też okazję być przy „Gwieździe Północy” w Jastrzębiej Górze – najdalej wysuniętym miejscu w północnej Polsce.

Każdego dnia mieliśmy piękną, słoneczną pogodę, dlatego też wiele czasu przebywaliśmy na świeżym powietrzu, począwszy już od porannej gimnastyki, poprzez gry terenowe, rozgrywki zespołowe. Korzystaliśmy z boisk i placu zabaw. Plażowaliśmy i kąpaliśmy się w morzu.

Podczas „Pogodnych wieczorów” mieliśmy zabawy integracyjne, „kalambury”, „wesołą puszkę”, „Tombolę” i oczywiście nie zabrakło dyskoteki, a także programu artystycznego „Mam Talent”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których robiliśmy bransoletki. W czasie „chrztu kolonisty” musieliśmy wykazać się umiejętnościami „artystów cyrkowych”. Każdy dzień kończyliśmy modlitwą i „Słówkiem na dobranoc”.

Podczas kolonii towarzyszył nam film „Zebra z klasą” ukazujący wartość przyjaźni, wolności, wzajemnego poszanowania i akceptacji oraz że warto mieć marzenia i zrobić wszystko, by je zrealizować.

W codziennej modlitwie i podczas Mszy Świętej, w której uczestniczyliśmy w niedzielę dziękowaliśmy Bogu za otrzymane łaski.

Kończąc prezentację przeżytego przez nas wakacyjnego wypoczynku – jako organizator kolonii pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak cudownych i niezapomnianych dni, które spędziliśmy na kolonii! Moje podziękowanie kieruję przede wszystkim do S. Dyrektor Izabeli Gryń za wsparcie i konkretną pomoc podczas przygotowań do tego letniego wypoczynku dzieci. Dziękuję wychowawcom: p. Annie Rybak, p. Małgorzacie Adamskiej – Lech i p. Ewelinie Stochnij za ich serdeczną obecność, za ich troskę o dzieci i ich bezpieczny wypoczynek.

Szczególne słowo „dziękuję” kieruję do p. Doktor Katarzyny Cygan, która jak dobra mama czuwała nam zdrowiem dzieci.

Dziękuję Rodzicom za zaufanie i dobre słowo! Dzieciom, które były na kolonii chcę podziękować za to, że starały się przeżywać te wakacyjne dni w miłej i przyjaznej atmosferze. Swoją postawą i zachowaniem dawały wspaniałe świadectwo dobroci i życzliwości wobec siebie nawzajem, a także były „najpiękniejszą wizytówką” naszej szkoły”.

s.Małgorzata Pieprzyk