W sobotę 08 grudnia 2018 roku w Uroczystość Maryi Niepokalanej, Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników w Ostrowie Wielkopolskim dziękowało Bogu za 30 lat działalności na rzecz dobra dzieci i młodzieży w duchu św. Jana Bosko i św. Marii Dominiki Mazzarello.

Wspólnota SSW powstała w 1988 roku z inicjatywy s. Bożenny Staweckiej przy nowo powstającej palcówce Sióstr Salezjanek. Współpracownicy byli jedną w wielu  grup, które wówczas powstawały i  prowadzone były przez pierwsze siostry katechetki: s. Marię Hrynczyszyn i nieżyjącą już s. Krystynę Gałas.

O godz. 10:00 w szkole Sióstr Salezjanek, ul. Słowackiego przybywający goście byli serdecznie witani przez obecnych już na uroczystości Współpracowników na czele z koordynatorką lokalną panią Anną Kucharską.

Następnie ks. Jan Gondro wygłosił konferencję, w której mi.in powiedział, że powinno organizować się jubileusze; że trzeba wracać do przeszłości, wspominać to, co było, bo na dokonaniach ludzi, którzy nas poprzedzili budujemy to, co obecnie jest. Ci co byli na początku są filarami, są fundamentem tych wszystkich dokonań na polu apostolskim, które nasze pokolenie obecnie kontynuuje…

Po konferencji wszyscy zebrali się w kaplicy szkolnej, aby w czasie Mszy św. dziękować Bogu za 30 lat istnienia grupy Współpracowników Salezjańskich przy wspólnocie Sióstr Salezjanek, ul. ks. Skorupki 56. Współpracownicy od samego początku bardzo prężnie działali na polu apostolskim dając swój nieoceniony wkład w pomoc na koloniach, półkoloniach, Festynach, wycieczkach, pielgrzymkach. I tak jest do tej pory, choć może w innej już nieco formie: swoje cierpienia i modlitwy ofiarują każdego dnia za ludzi młodych.

Agapa i czas na wspomnienia były ostatnim momentem wspólnego niezapomnianego rodzinnego świętowania, w czasie którego s. Irena Ligienza i s. Maria Hrynczyszyn w krótkim świadectwie podziękowały wszystkim za lata przepięknej pracy na rzecz dobra dzieci i młodzieży, a pani Arleta Doktór podsumowała 30 lat SSW w przygotowanej przez siebie prezentacji.

Maryja Wspomożycielką, która jest przewodniczką Rodziny Salezjańskiej niech pomaga wspólnocie Współpracowników Salezjańskich z Ostrowa iść drogą do świętości. Niech Bóg towarzyszy obfitością swojej łaski w dalszych latach pracy dla młodych w duchu „da mihi animas”.

s. Maria Hrynczyszyn

 

 

foto:Marta Budzeń