Dnia 24 maja br. we Wschowie, siostry wraz z całą Wspólnotą Wychowawczą uroczyście świętowały Jubileusz 100-lecia obecności Córek Maryi Wspomożycielki w Polsce.

Na placu przed grotą Niepokalanej zebrali się pracownicy, dzieci i rodzice z przedszkola Sióstr Salezjanek, członkinie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników (SSW), Byłe i Byli Wychowankowie Sióstr (BWS), rodzice sióstr pochodzących ze Wschowy, dobrodzieje, przyjaciele, sąsiedzi i sympatycy dzieła salezjańskiego.

S.dyrektorka Bernadeta Lewek przypomniała pokrótce historię początków Zgromadzenia, kiedy to pierwsza grupa sióstr przybyła do Polski 5 listopada 1922 roku. Wśród pionierek były trzy Polki s. Anna Walenga, s. Anna Juzek, s. Anna Ścisłowska oraz trzy Włoszki s. Franciszka Barucco, s. Maria Mazzoli (pochowana w 1947 r. na cmentarzu we Wschowie) i sługa Boża s. Laura Meozzi, która była I przełożoną Sióstr Salezjanek w Polsce, aż do 1950 roku.

Mszę Święta celebrował i wygłosił kazanie ks. Andrzej Witowski SDB, wieloletni misjonarz w Argentynie, a obecnie dyrektor wspólnoty Salezjanów w Lesznie. W programie wspólnego świętowania była również loteria na rzecz Ukrainy, stragan z literaturą katolicką i salezjańską, występy dzieci przedszkolnych, ciepły i słodki poczęstunek z ogromnym Jubileuszowym tortem oraz dużo radości w rodzinnej atmosferze. Radość była tym większa, że od dłuższego czasu z powodu pandemii nie mogliśmy spotkać się w tak licznym gronie. Na zakończenie wszyscy pozdrowili Maryję słowami Litanii loretańskiej, a ks. kapelan Zenon Hnatczak SDB udzielił błogosławieństwa. Na koniec zaśpiewaliśmy Apel.

Bogu niech będą dzięki za dar Jubileuszu, spotkania i dobrej pogody!