Sługa Boży ks. Carlo della Torre

 

Data urodzenia: 9 czerwca 1900
Data śmierci: 4 kwietnia 1982

Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego
na szczeblu diecezjalnym: 12 czerwca 2012

Urodził się w okolicach Mediolanu 9 czerwca 1900 roku. Był czwartym z siedmiorga braci Antoniego i Filomeny Torre.

W 1917 roku powrócił do domu rodzinnego po odbytej służbie wojskowej. Po śmierci ojca Carlo przejął obowiązki opieki nad rodziną. W 1923 roku wstąpił do Instytutu Kardynała Cagliero w Ivrea i w ten sposób rozpoczął realizację swojego pragnienia zastania kapłanem.

W 1926 roku na polecenie przełożonych udał się na misje do Chin, do nowego ośrodka misyjnego prowadzonego przez Salezjanów w Tajlandii, gdzie Bang Nok Khuek złożył pierwszą Profesję zakonną.

Założył Zgromadzenie Sióstr, które służyły pomocą przy opiekowaniu się kościołami, szkołami przy parafialnymi, kuchnią i praniem internatów oraz katechizacją dzieci, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentów.

W 1936 roku Carlo della Torre przyjął święcenia kapłańskie.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej za aprobatą przełożonych opuścił Zgromadzenie Salezjańskie, aby całkowicie poświęcić się pracy przy nowo rodzącym się Zgromadzeniu. Pierwsze lata dla nowego Zgromadzenia były bardzo trudne zarówno dla Sióstr jak i dla ks. Carlo. Musieli przezwyciężyć bardzo wiele trudności. Nie posiadali nic: bez pieniędzy, bez pracy, bez dachu nad głową. Pracowali na chleb przez cerowanie starych ubrań i sprzedawanie ich za niską cenę. Ks. Carlo za zgodą biskupa wysłał do Rzymu pierwsze konstytucje w celu uzyskania zatwierdzenia statusu Sióstr jako Instytutu Konsekrowanych Kobiet. W 1955 roku pierwszych 7 Sióstr złożyło śluby zakonne w nowo założonym Świeckim Instytucie Córek Godności Królewskiej Maryi Niepokalanej.

W wieku 80 lat ks. Carlo poprosił biskupa o powrót do Zgromadzenia salezjańskiego i po wielu perypetiach uzyskał zgodę.

Zmarł 4 kwietnia 1982 roku w Bangkoku, jako Salezjanin.