W sobotę 29 września 2018 roku Zgromadzenie Sióstr Salezjanek obchodziło swój 25. Jubileusz pobytu w Odessie. Zaproszone zostały wszystkie Siostry, które przez 25 lat rozsiewały ziarno Słowa Bożego na glebę ludzki serc.Te, które pracowały od początku istnienia dzieła salezjańskiego to: s. Teresa Czekała, s. Teresa Matyja, s. Elżbieta Szulik.  Wśród zaproszonych gości była także s. Inspektorka Anna Świątek z Wrocławia, s. Grażyna Sikora i ks. Janusz Ulatowski z Ośrodka Misyjnego z Warszawy, ks. Inspektor z Krakowa, ks. Adam Parszywka, Aleksander Białowiejski i Pierwszy Sekretarz Konsulatu Generalnego Polski w Odessie. Mszę Świętą odprawiało ponad 30 księży pracujących w Diecezji Odesko – Symferopolskiej i spoza, księża Salezjanie, kapłani i siostry z różnych Zgromadzeń zakonnych oraz wierni. Były zaproszone również nasze Byłe Wychowanki, mieszkanki naszej bursy. Bardzo wzruszające było to, że przyszły niektóre z pierwszych, to świadczy o tym że pamiętają. Płakały ze wzruszenia. Niektóre mieszkają poza Ukrainą, nie mogły przyjechać, łączyły się z nami w modlitwie i przesyłając życzenia.

Głównym punktem uroczystości była Msza św. dziękczynna za 25 lat odprawiona przez Salezjanina bp. Witalija Krywickiego , który, jako młody kapłan pracował również w Odessie. W czasie Mszy św. śpiewał chór młodzieżowy.

Program artystyczny był po Mszy św. Składał się na niego, m.in. filmik video o działalności Sióstr i przedstawienie o perle wykonane przez studentki z internatu. Po uczcie duchowej wszyscy goście i parafianie zaproszeni zostali na posiłek przy szwedzkim stole, gdzie była możliwość, aby powspominać miniony czas, początki, zdarzenia, ludzi…

Deo gratias za łaski otrzymane, za obecność Sióstr Salezjanek w Odessie i za dobro, które się dokonywało w duszach ludzkich przez 25 lat!

Uroczystość była transmitowana przez Radio Maryja.

 

 

FOTORELACJA: https://photos.app.goo.gl/WcEnUsf2UcbWnFJ86