W dniu 6 lutego 2021 r. odbyło się online, inspektorialne spotkanie młodych „Pan Dał Mi… czas”. Temat powstał jako gra słów ze słowa pandemia i miał na celu przyjrzenie się temu specyficznemu czasowi, który za nami i który jeszcze przed nami, w świetle nadziei chrześcijańskiej.

Do spojrzenia na nasze życie w tym świetle zachęca nas Ksiadz Generał w swojej Wiązance na rok 2021 „Ożywia nas nadzieja” pisząc: Dobrze będzie też, jeśli odkryjemy wartość nadziei w czasie, w którym większość ludzi odczuwa strach, nie mogąc się doczekać chwili, kiedy wreszcie będzie można zapomnieć o tym, co się wydarzyło w tym roku (…) stosując zasadę kartezjańską «Myślę, więc jestem», można by powiedzieć: «Żyję, więc mam nadzieję». Bez nadziei życie nie byłoby życiem, nie miałoby sensu samo w sobie, ponieważ w rzeczywistości istota ludzka nie może żyć w rozpaczy, tj. „bez nadziei”.

Podczas wydarzenia relacjonowanego na Facebooku można było wysłuchać ciekawej konferencji ks. Dominika Wargackiego, zastanowić się jakie podejście do pandemii mieli ks. Bosko i Matka Mazzarello oraz poznać świadków nadziei, których proponuje nam Ks. Ángel Artime, Genarał salezjanów.

Ciekawym materiałem były świadectwa różnych ludzi, które ukazywały iskry nadziei w minionym czasie zachęcając też odbiorców do osobistych komentarzy.

Całość spotkania przygotowała młodzież z Inspektorialnej Rady Młodych przy współpracy ekipy duszpasterskiej: s. Joanny, s. Marty i s. Doroty.

Zainteresowanych odsyłamy tutaj: https://www.facebook.com/events/834340370460999